В 2017 році ми стали фіналістами конкурсу юридичних інновацій Aequo Legal Tech Challenge (на той час проект мав назву “CaseBox”).   Участь у конкурсі дала розуміння, що ми рухаємось правильним шляхом.   Хоч “legal tech”,  тобто юридичні технології у праві, спершу з’явились у вигляді автоматизації простих завдань, але зараз вже розвиваються у напрямку створення більш складних та спеціалізованих юридичних сервісів.   Під впливом цих змін змушений змінюватися і сам юридичний бізнес.

  Зрозуміло, що зі збільшенням автоматизації рутинних робочих процесів буде зменшуватись й обсяг низькокваліфікованої праці, що зазвичай виконується помічниками та молодшим юридичним персоналом.  Але ми не вважаємо, що сучасні технології повністю замінять людину у такій сфері діяльності, як юриспруденція.   Мозок здатний на надзвичайний творчий підхід та вміння знаходити нестандартні шляхи вирішення складних питань, на які штучний інтелект ще не спроможний.   Але вміння алгоритмів обробляти таку надзвичайну кількість даних, яка недосяжна для нас, здатне суттєво поліпшити якість та швидкість прийняття рішень фахівцем.   Це неодмінно призведе до змін у професійний підготовці та самій юридичній практиці.

Вже зараз такі процеси відбуваються майже у всіх галузях, а тому legal tech не звучить як якийсь футуристичний термін, а є сьогоденням юриспруденції.  Маючи багаторічний досвід у правничій сфері, ми спостерігали повну відсутність будь-яких змін у цій царині протягом довгого часу.   Існуючі технологічні рішення вже більше не задовольняють всіх потреб практикуючого юриста.

Ми побачили необхідність створити нові сервіси для юристів. І не лише для юристів.   Сучасна Україна вкрай потребує прогресивних змін у всіх сферах, і одна з цих сфер – система правосуддя.  Прозоре та ефективне правосуддя – це мета судової реформи в нашій країні. Ми сподіваємось забезпечити не лише правників, а суспільство загалом одним з інструментів досягнення цієї важливої мети.

З повагою,

Михайло Вертепа
CEO/co-founder